مشخصات واش بتن مرغوب

مشخصات واش بتن مرغوب

مشخصات واش بتن مرغوب

واش بتن مرغوب

  • از مزیت های اساسی که واش بتن درجه ۱ باید داشته باشد، مربوط به وجود سنگ دانه ها در این محصول است. بعد از اینکه یک قطعه واش بتن شکسته می شود، باید سنگ دانه های مخصوصی که در این محصول وجود دارند، در همه قطعه و همچنین کل ضخامت واش بتن دیده شوند و به صورت مناسب پخش شده باشند، به طور مثال در مواردی که این کفپوش بتنی ۳۰ میلی متر می باشد، لازم است که در همه ۳۰ میلی متر واش بتن سنگ دانه ها دیده شود.
  • ویژگی دیگر واش بتن درجه یک که توجه به آن اهمیت زیادی دارد، مربوط به عیار بتن این محصول است که این میزان عیار باید استاندارد باشد و به میزان کافی در این محصول از چسب بتن یا افزودنی های مخصوص به کار برده شود، همچنین دوره لازم را این نوع واش بتن گذرانده باشد تا در صورت شکستن واش بتن، دانه های سنگ و دانه های سیمان از هم جدا نشوند و به صورت مناسبی به هم چسبیده باشند.

نباید در واش بتن و برش های عرضی و طولی که داده می شود، به هیچ عنوان حباب هوا مشاهده گردد و باید این واش بتن به گونه ای ساخته شود که در آن حباب وجود نداشته باشد، ویژگی خاصی که لازم است، واش بتن درجه یک داشته باشد، مربوط به همین ساخت محکم و فشرده آن است که در این محصول نباید حباب مشاهده گردد.

اما در صورتی که واش بتن مورد نظر این مشخصات خاص را دارا نباشد، مسلما نمی تواند مقاومت مکانیکی مناسبی داشته باشد و ممکن است، در اولین فرصت با توجه به یخبندان یا تغییرات آب و هوایی مختلف، سنگ و سیمان از هم جدا شوند.

ویژگی دیگر واش بتن به وزن مخصوص آن مربوط است که باید این نوع محصول وزن در حد مناسبی داشته باشد و بافت واش بتن درجه یک به صورت فشرده درست شود و این بافت یکپارچه باشد.

نکته مهم در مورد بافت داخلی واش بتن این است که اگر در ساخت این محصول تلاش گردد که به صورت یکپارچه ای واش بتن تهیه شود، با این شیوه ممکن است که واش بتن در مقابل جذب آب مقاومت بالاتری داشته باشد و در قسمت های داخلی این محصول آب قرار نمی گیرد.

در کل واش بتن به دو شیوه ساخته می شود و واش بتنی که به شکل پرسی تهیه می گردد، مقاومت خیلی بالاتری در مقایسه با نوع دیگر دارد. واش بتن پرسی را از مواد مناسبی چون سیمان پرتلند و همچنین سنگ دانه های طبیعی می سازند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ 3 = شش

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی
واش بتن چیست؟
روش های تولید واش بتن
مشخصات واش بتن مرغوب
قیمت سنگ پلیمری