روش های تولید واش بتن

روش های تولید واش بتن

روش های تولید واش بتن

واش بتن از بهترین کف پوش های محیطی به حساب می آید و با توجه به تنوع جدید و طرح، استقبال قابل توجهی از آن به عمل آمده است. روش های تولید واش بتن در چند الگوی مختلف تعریف شده است و ضمن وجود تشابه میان کاربردهای نهایی این کف پوش ها، جالب است که در خصوص این روش های تولید بیشتر بدانیم.

روش های تولید واش بتن

روش های تولید واش بتن را می توان در الگوهای زیر تعریف کرد:

  • تولید واش بتنی به روش ویبره

روش ویبره جهت ساخت واش بتن به این شکل می باشد که ابتدا مواد اولیه مخلوط شده، سپس بتنی را که تولید می شود داخل قالبهای لاستیکی قرار می گیرد و پس از آن از روی میز ویبره عبور داده می شود، با گذشت بیست و چهار ساعت مواد را از قالب خارج کرده ، در نهایت با قرار دادن بتن در برابر فشار آب و برس های فلزی خاص جهت این کار، لعاب سیمان از سطح سنگ دانه ها زدوده می شود تا برجستگی ها و نمای سنگ دانه مشاهده شود و کف پوش با جلوه طبیعی و شیک ایجاد شود.

روش های تولید واش بتن

  • تولید واش بتنی به روش پرس

در تولید واش بتنی به روش پرسی بتن در لایه تحتانی قالب ویژه روی میز پرس ریخته می شود و بر روی آن ملات ماسه سیمان قرار می گیرد. سپس در برابر فشار دستگاه قرار داده می شود، به صورت دولایه و با سطحی از سنگ دانه های طبیعی ساخته می شود. در نهایت مانند روش ویبره موزاییک ها شستشو داده می شوند. از این محصولات در ایجاد نمای پارک ها، ویلا، حیاط منازل و معابر عمومی و … بهره گرفته می شود.

در روند ساخت و تولید واش بتنی باید از سنگ های مقاوم و با داوم بالا استفاده کرد که در برابر شرایط جوی و در برابر فشار مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.امروزه در صنعت سنگ سازی در کشور وضعیت خوبی را شاهده هستیم و شرکت هایی که واش بتنی را تولید می کنند از محصولات داخلی بهره می گیرند و مجبور نیستند سنگ های را از خارج از کشور وارد کنند. سنگ های موجود در معادن الیگودرز در استان لرستان، آذرشهر در استان آذربایجان شرقی، بجستان استان خراسان ، قابل استفاده برای تولید واش بتنی می باشند.

برای تولید و ساخت واش بتنی اصلی بعد از اینکه مواد اولیه مخلوط شد، بتن تولید شده را در قالبهای مخصوص این کار می ریزند و از میز ویبره عبور داده می شود ، سپس با استفاده از فوق روان کننده هایی که در بتن وجود دارد هوای داخل بتن خارج شده و متراکم تر می شود. واش بتن در اتاق بخار قرار داده می شود، قرار گرفتن در معرض بخار باعث می شود واش بتن مقاومت بالایی را در مدت زمان کمی بدست آورد.

روش های تولید واش بتن

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


نُه × = 36

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی
واش بتن چیست؟
روش های تولید واش بتن
مشخصات واش بتن مرغوب
قیمت سنگ پلیمری