ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

همه انسان ها طالب زیبایی هستند و برای هر چه زیباتر شدن محیط اطراف خود تلاش می‌کنند. امروزه ایده های زیادی برای جذابیت دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه وجود دارند. استفاده از سنگ در سالن پذیرایی، آشپزخانه و قسمت های دیگر دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی و اداری یکی از همین ایده های ناب و کاربردی است.

اگر شما ایده جالبی برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی ندارید، ما چند ایده در اختیارتان می‌گذاریم. با اجرای این ایده ها به آسانی می‌توانید محل زندگی یا محیط کار خود را تغییر دهید و از زیبایی آن لذت ببرید.

ایده های استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

چند ایده جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی

سالن پذیرایی و نشیمن مهمترین بخش در خانه های ما ایرانی ها محسوب می‌شود. زیرا همیشه از مهمان های خود در این قسمت ها پذیرایی می‌کنیم. به همین دلیل هم همیشه بهترین لوازم و دکوراسیون را برای سالن پذیرایی خانه می‌خواهیم.

استفاده از سنگ های تزئینی برای دکور سالن های پذیرایی و نشیمن یک روش متداول و تقریبا جدید است. البته اگر قصد دارید با استفاده از این روش خانه خود را دکور کنید باید به سراغ سنگ های تزئینی که برای این کار مناسبند بروید. همچنین باید دقت داشته باشید که رنگ و طرح سنگ انتخابی‌تان با سایر المان های موجود در سالن پذیرایی همخوانی داشته باشد. در غیر این صورت به زیبایی مد نظر خود نخواهید رسید.

کارشناسان ما در سایان کفپوش در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین نوع سنگ برای دیزاین سالن پذیرایی و نشیمن و به طور کلی اجرای ایده های ناب در این زمینه، راهنمای شما خواهند بود. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان پیش از خرید فقط کافیست با شماره تماس درج شده در صفحه اصلی سایت تماس بگیرید.

در ادامه چند مورد از ایده های استفاده از سنگ در سالن پذیرایی و نشیمن که توسط طراحان دکوراسیون داخلی اجرا می‌شوند را بیان کرده ایم.

  • استفاده از سنگ به عنوان پوشش دیوارهای سالن پذیرایی

اگر تصاویر مربوط به قلعه ها و کاخ های قدیمی را مشاهده کرده باشید حتما متوجه استفاده از سنگ در دیوارهای داخلی آن ها شده اید. سنگ از دید مردم زمان قدیم یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمانی محسوب می‌شد. آن ها به چند دلیل ساختمان های خود را با کمک سنگ ها بنا می‌کردند که مهم‌ترین این دلایل استحکام و مقاومت بالای این مصالح بود.

استفاده از سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی ظاهری طبیعی به دکوراسیون این محوطه می‌بخشد. از طرفی همانطور که گفته شد این نوع مصالح ساختمانی از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردارند. حال تفاوتی ندارد جزء مصالح اصلی ساخت دیوار باشند یا صرفا برای تزئین آن مورد استفاده قرار گرفته باشند. مهم این است که در هر صورت مقاومت و ایستایی دیوار را افزایش می‌دهند.

یک مزیت دیگر استفاده از سنگ در قسمت داخلی دیوارهای سالن پذیرایی و نشیمن، جلوگیری از پخش صدا و همچنین هدر رفت انرژی می‌باشد. بنابراین نصب این دکور در قسمت های مذکور از خانه و یا حتی سالن اصلی دفتر کار، چندین مزیت را به طور همزمان برای شما به ارمغان خواهد آورد.

استفاده از سنگ در دیوارهای سالن پذیرایی

  • استفاده از میز های سنگی

استفاده از سنگ در سالن پذیرایی صرفا به بخش های اصلی این سالن یعنی دیوارها، کف و سقف محدود نمی‌شود. بلکه شما با قرار دادن یک میز سنگی ساخته شده از سنگ گرانیت یا مرمریت نیز به سادگی می‌توانید ایده‌ی استفاده از دکور سنگی را اجرا کنید.

با توجه به این که مبلمان از جمله مهمترین المان هایی است که امروزه در سالن پذیرایی تمام خانه ها وجود دارد، توصیه ما استفاده از میزهای جلو مبلی سنگی است. اما با این حال شما می‌توانید میز ناهار خوری یا میز کنسول خود را از جنس سنگی انتخاب کنید.

در نهایت این سلیقه خود شما و اعضای خانواده‌تان است که باعث انتخاب یکی از ایده های استفاده از سنگ در سالن پذیرایی و نشیمن می‌شود. پس در این مورد نیز باید سلیقه خود را در کنار المان های گفته شده قرار دهید تا به یک نتیجه درست برسید.

نکته مهم این که میزهای سنگی با هر سبک دکوراسیون و هر رنگ لوازمی سِت می‌شوند. زیرا سنگ ها غالبا رنگ های نود و خنثی دارند. بسیاری از افراد حتی با وجود این که ترکیب رنگ سالن پذیرایی‌شان شاد و جیغ است، این ایده را اجرا می‌کنند و در نهایت با حس رضایت اعضای خانواده خود روبرو می‌شوند.

  • تزیین دیوار پشت تلویزیون با استفاده از سنگ

ایده استفاده از سنگ برای تزیین دیوار پشت تلویزیون در طی سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد در طی همین چند سال با اجرای این ایده سالن نشیمن خانه خود را تغییر داده اند. شاید شما تصور کنید که تزیین یک دیوار کوچک تاثیر چندانی در تغییر سالن نشیمن ندارد. اما این تصور کاملا اشتباه است! زیرا دیوار قرار گرفته در پشت تلویزیون اصلی‌ترین دیوار در سالن نشیمن یک خانه و مرکز توجه این سالن محسوب می‌شود. به همین دلیل هم طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در سالن های نشیمن ابتدا به سراغ این دیوار می‌روند.

سنگ آنتیک نوعی سنگ تزیینی است که برای اجرای این ایده مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته سنگ های آنتیک در هر نقطه‌ای از خانه کاربرد دارند و فقط به دیوار پشت تلویزیون محدود نمی‌شوند.

تزیین دیوار پشت تلویزیون به وسیله سنگ مرمریت

  • استفاده از سنگ برای تزیین ستون ها

بیش از 90% افراد در مواجهه با سالن های پذیرایی که در آن ها ستون وجود دارد جبهه می‌گیرند. در حالی که با اجرای یک ترفند ساده و با استفاده از سنگ های تزیینی می‌توان این ستون ها را طوری زیباسازی کرد که بر زیبایی کل فضا تاثیر بگذارند.

سنگ های مرمر و سنگ های آنتیک برای کاور کردن ستون ها گزینه های مناسبی هستند. استفاده از سنگ های آنتیک برای تزیین ستون ها شاید کمی قدیمی به نظر برسد. بنابراین اگر به دنبال ایده های نو و جدید هستید با کمک سنگ های مرمری که رنگ آن ها با المان های سالن پذیرایی‌تان همخوانی دارند ستون ها را کاور کنید.

  • ساخت شومینه سنگی

شومینه ها در اصل با استفاده از سنگ ساخته می‌شوند و نمای بیرونی آن ها نیز به همان شکل اصلی است و نمای سنگی دارد. البته در حال حاضر شومینه ها حالت دیواری دارند یعنی در داخل دیوار و به سبکی متفاوت ساخته می‌شوند. اگر شومینه قرار گرفته در سالن پذیرایی خانه شما سبکی مدرن دارد، می‌توانید دیوار آن را به وسیله سنگ های زیبا، تزیین کنید.

  • استفاده از لوازم سنگی

اگر فرصت کافی برای تغییر سبک فعلی خانه خود ندارید اما در عین حال به دنبال استفاده از سنگ در سالن پذیرایی و نشیمن یا سایر بخش های خانه هستید، ما به شما خرید لوازم سنگی را پیشنهاد می‌دهیم. گلدان ها، تابلوها، قاب ها و مجسمه های ساخته شده از سنگ در حال حاضر در بازار به وفور یافت می‌شوند. با خرید و قرار دادن آن ها در نقاط مختلف سالن پذیرایی بر زیبایی این محیط بیفزایید.

نکته پایانی

در این مقاله 6 ایده کاربردی برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی منزل ذکر کردیم. این ایده ها همانطور که در مقدمه بحث گفته شد علاوه بر سالن پذیرایی، برای هر قسمت از خانه مناسب و قابل اجرا هستند. اما در نظر داشته باشید که نهایتا یک یا دو مورد از این ایده ها را اجرا کنید. زیرا اجرای تمام آن ها ممکن است از جذابیت و زیبایی فضا بکاهد و کمی خسته کننده به نظر برسد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ 8 = پانزده

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها


ایده های جذاب برای استفاده از سنگ در سالن پذیرایی
واش بتن چیست؟
روش های تولید واش بتن
مشخصات واش بتن مرغوب
قیمت سنگ پلیمری